Laboratuvar Hakkında
 
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İtki Laboratuvarına hoş geldiniz! Burası, gücün ve hareketin incelendiği, motor teknolojisinin heyecan verici dünyasını keşfedebileceğiniz bir yerdir.

Gaz Türbinli Jet Motor Eğitim Seti gibi son teknoloji ekipmanlarla donatılmış laboratuvarımız, öğrencilerimize, akademik personellerimize ve havacılık tutkunlarına benzersiz bir deneyim sunmaktadır.

Laboratuvarımızda gerçekleştirilen eğitim ve deneyler, havacılık, uzay araştırmaları, savunma sanayi ve ileri teknoloji projelerinde yer almak isteyenlere yöneliktir.

Teorik bilgileri pekiştirmek ve pratik becerileri geliştirmek için ideal bir ortam sağlayan laboratuvarımızda deneyler sırasında öğrencilerimize deneyimli ve uzman bir akademik kadro rehberlik etmektedir.

Onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak, motor teknolojisinin karmaşık dünyasını daha iyi anlayabilir, çalışma ve projelerinizi geliştirebilir, yenilikçi fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Sorumlu Akademik Personel
• Arş. Gör. Burhan Necati KIZILOĞLU, burhan.necati@sivas.edu.tr
• Arş. Gör. Kadir Giray KUYUMCU, kgkuyumcu@sivas.edu.tr
Gaz Türbinli Jet Motor Eğitim Seti
 
Cihazın Kullanım Amacı: Gaz Türbini Mini Jet Motor Eğitim Seti, bilgisayar kontrollü gaz türbin motoru ve akışkanlar mekaniğinin çalışma prensiplerini analiz etmek için kullanılır. Brayton çevrimini esas alan eğitim seti temelinde jet motorunun verimini, gücünü ve oluşturduğu itki kuvvetini hesaplamada kullanılır.

Videoyu izlemek için lütfen tıklayın.
Videoyu izlemek için lütfen tıklayın.
Deney föylerini görüntülemek için lütfen tıklayın.