Akış Ölçme Eğitim Seti
 
Akış Ölçme Eğitim Seti

Cihazın Kullanım Amacı: Bağımsız tip su akış ölçüm teknikleri eğitim seti ile sıvılarda debi ölçme uygulamaları yapılmaktadır. Deney seti üzerinde, Venturimetre, Orifismetre, türbin tip debimetre, ani daralma ve ani genişleme aparatları ile akış ölçümleri yapılabilmektedir.

Videoyu izlemek için lütfen tıklayın.
Osborne Reynolds Eğitim Seti
 
Osborne Reynolds Eğitim Seti

• Bu eğitim seti, akışın laminer mı yoksa türbülanslı mı olduğunu belirlemek için kullanılan bir laboratuvar düzeneğini içerir. Besleme tankı, suyun sürekli olarak kafaya basınç uygulamasına izin veren bir çan ağzı girişine sahiptir. Bu akış, kontrol vanası tarafından düzenlenir ve tahliye hattının sonunda izlenir.
• Ayrıca, boruların içindeki su miktarı ölçülerek boruların hızı belirlenir. Bu ölçümler, Reynolds sayısının hesaplanmasını sağlar. Bu sayede, akışın karakteristiği belirlenir ve eğitim seti, öğrencilere akışın laminer veya türbülanslı olma durumunu anlama ve değerlendirme becerisi kazandırır.
Bernoulli Deney Eğitim Seti
 
Bernoulli Deney Eğitim Seti

• Bernoulli prensipleri eğitim seti, akışkanlar mekaniğinin temel denklemlerini uygulamak amacıyla tasarlanmıştır. Aynı zamanda, pratikte kullanılan venturimetre ile akış ölçümünün nasıl yapıldığını ve bu ölçümlerin önemini göstermektedir.
• Bu deney, statik basınç, dinamik basınç, toplam basınç, enerji dönüşümü ve enerji kayıpları gibi temel kavramları pratik ölçümlerle anlama fırsatı sunar. Bernoulli prensipleri eğitim seti, öğrencilere bu önemli mekanik prensipleri anlama ve uygulama konusunda kapsamlı bir deneyim sunarak akışkanlar mekaniği konusundaki temel bilgilerini güçlendirir.